top of page

   В одного мудреця запитали, з якого віку треба                                                                   починати виховувати дитину.

       - А скільки вашій дитині? – запитав той.

       - П'ять днів.

       - На жаль, ви вже спізнилися на п'ять днів.

                                                                                                              Відома притча

                         Рекомендації батькам.

            Чим Ви можете допомогти своїй дитині у                      складний період підготовки до здачі ЗНО?

  · Володінням інформації про процес проведення іспиту

  · Розумінням і підтримкою, любов'ю і вірою в його сили

  o Відмовтеся від закидів, довіряйте дитині.

  o Якщо школяр хоче працювати під музику, не треба цьому перешкоджати, тільки домовтеся, щоб це була музика без слів.

   · Участю у підготовці до ЗНО

   o Обговоріть, який навчальний матеріал потрібно повторити. Разом складіть план підготовки.

   o Разом визначте, «жайворонок» випускник або «сова». Якщо «жайворонок» - основна підготовка проводиться вдень, якщо «сова» - ввечері.

   o Проведіть репетицію письмового іспиту (ЗНО). Встановіть тривалість пробного іспиту, організуйте умови для роботи, при яких випускник не буде відволікатися. Допоможіть виправити помилки і обговоріть, чому вони виникли.

   · Організацією режиму дня (саме батьки можуть допомогти своєму одинадцятикласнику найбільш ефективно використати час і сили при підготовці до ЗНО

    o Під час підготовки дитина регулярно повинна робити короткі перерви.

    o Домовтеся з дитиною, що ввечері напередодні іспиту він раніше припинить підготовку, сходить на прогулянку і ляже спати вчасно. Останні дванадцять годин повинні піти на підготовку організму, а не придбання знань.

Квіт пояснив, коли почнеться 12-річка і як розширяться можливості батьків школярів

 

Навчання учнів початкової школи за програмами 12-річної школи розпочнеться 1 вересня 2018 року. Про це сказано у пункті 3 прикінцевих та перехідних положень проекту закону про “Освіту”, розповів міністр освіти і науки Сергій Квіт на розширеному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти у четвер.

Для базової середньої освіти навчання за програмами 12-річної середньої освіти стартує з першого вересня 2022 року, для профільної середньої освіти – з першого вересня 2018 року.

Як пояснив Сергій Квіт, основна мета запровадження 12-річного навчання – зменшення навчального навантаження на учня, надання йому права вибору предметів у старшій школі.

Старша профільна школа запроваджується законом.

Кількість випускників, які підуть навчатися до вищих навчальних закладів, буде зменшуватися, та більшість з них орієнтуватиметься на заклади професійної освіти, які, у свою чергу, будуть розвиватися.

При цьому кількість університетів зменшуватиметься.

Сергій Квіт також пояснив, що проект базового закону “Про освіту” містить чіткі механізми залучення громадськості до участі у реалізації освітнього процесу.

Зокрема, вперше на законодавчому рівні передбачається можливість створення батьківських комітетів як органів громадського нагляду у дошкільних, позашкільних і загальноосвітніх закладах.

Батьківські комітети можуть оцінювати роботу керівника і діяльність закладу освіти, а також брати участь у визначені стратегії розвитку закладу, контролювати виконання кошторису, сприяти залученню додаткових джерел фінансування.

До цих повноважень додаються ще сім для об’єднань батьківських комітетів, які є одним із суб’єктів громадського нагляду у сфері освіти.

Окрім громадського нагляду, законопроект містить конкретні механізми громадського управління. Так, до складу конкурсної комісії з обрання директора школи, будуть входити представники педагогічного колективу та громадського об’єднання батьків.

Батьки самостійно вирішуватимуть, в якому віці відправляти дітей до школи

 

   Відповідно до нового законопроекту про освіту, батькам надається вибір, коли відправляти дітей в школу – в шість чи сім років. Про це міністр освіти і науки України Сергій Квіт повідомив у середу, 11 листопада, під час засідання уряду.
Розповідаючи про реформування системи освіти в Україні він зазначив: “Чомусь при обговоренні дуже таким сенситивним було питання – з якого віку діти йдуть в школу. Наш закон дає можливість на вибір батьків посилати дітей або в шість років, або в сім років”.

Також міністр розповів, що з 2017 року в Україні буде запроваджена 12-річна шкільна освіта. “Початкова і середня освіта буде 12-річною. Із 2017 року в школу підуть перші діти, які закінчать 12-річну школу”, – зазначив Квіт.

Міністерство освіти і науки України ще раз наголошує, що ця норма набере чинності, лише тоді, коли новий Закон “Про освіту” буде прийнятий Верховною Радою України.Законопроектом передбачено, що навчання учнів за програмами дванадцятирічної повної загальної середньої освіти розпочнеться: для початкової освіти – з 1 вересня 2018 року; для базової середньої освіти – з 1 вересня 2022 року; для профільної середньої освіти – з 1 вересня 2019 року. 

Please reload

bottom of page